Eşya Taşımda Paketleme Nasış Olmalıdır. | Ankara Evden Eve Nakliyat

Eşya Taşımada Ambalaj Nasıl Olmalıdır

1 Eki 2017 Genel

Eşya Taşımada Ambalaj Nasıl Olmalıdır

Öncelikle, sevgili okurlarıma hoşgeldin demek istiyorum. Bu yazıma başlamadan önce, okurlarımıza şuna dikkat etmelerini istiyorum. İyi okumalar.

Evet, şakamızıda yaptığımıza göre yazımıza başlayabiliriz. Öncelikle sayın okuyucularımız bu yazımızda eşyaların taşınmasında rol oynayan ambalaj konusuna değeneceğim, nakil sırasında eşyanın iyi ambalaj olması eşyanın taşınma esnasında, hasar, yara, çizik ve hatta kırılma riskinin en aza indirme, olasığıdır. Mesela

evden eve nakliyat
esnasında eşyalarınız oda oda paketlenip, güzel bir şekilde taşımasını nasılmı yapıyoruz, işte bunu size oda oda yazıcağım.

Salon Takımının paketlenmesi

Salon takımında bulunan oturma grubu, yemek grubu, masa sandalye, tv ünitesi gibi malzemelerin önce streçlenmesi ve daha sonra kaşın etli naylon tipi pat pat dediğimiz, şeffaf bir malzemeyle sarıyoruz.

Mutfak Takımı

Beyaz eşyaların ambalajlanması kırılacak eşyaların gazete ile sarılması ve koliye konması, üzerlerine mutfak kolisi diye yazılması, tabi bunu boşaltma esnasında karışıklık olmasın diye yapıyoruz .

 

Yatak odası Takımı

Yatağınıza hiç kullanılmamış streç film ile sarıyoruz ki kirlenmesin bazalarınızın da aynı şekilde komidin aynalık takımı ve modüler mobilyalarınızda , sökümü, paketlenmesi ve kırılmaması içinde extra pat patlamasını sağlıyoruz.

Bunlara ek şunlarıda yapabilirsiniz.

 

Eşya Paketleme ve Ambalajlama

Beyaz Eşyaların Ambalajlanması

Ev ve büro eşyası taşımalarında firmamız, paketleme ve ambalaj hususu taşınan eşyaların zarar görmemesi ve güvenilir bir biçimde taşınması yönünden oldukça önemlidir. Sizlerin beyaz eşyalarının montaj bozumu, paketlenmesi ve montajını yapar. Duvara sabit işler yapılmaz. Beyaz eşyalarınız tertemiz koşullardan meydana gelen korunaklı ambalajlama malzemeleriyle sarıp sarmalanır. Aşağıda size çeşitli biçimde bütün beyaz eşyalarının nasıl taşındığı yazılmıştır.

Buzdolabı:

Buzdolabı fişten çıkartılır. Buzdolabının içerisi daha önceden boşaltılmışsa son denetimi yapılır. Buzdolabı içerisi daha önceden boşaltılmamışsa, ekibimiz doğrulusunda içi boşaltılır. Buzdolabı içerisi tamamıyla boşaldığı tespitlendikten sonra buzdolabı için hazırlanmış special sarma malzemesiyle buzdolabının her yönü kapanacak biçimde sarıp sarmalanır. Buzdolabı ambalajlama prosedürü bittikten sonra ekibimizce araca yerleştirilir. Ambalaj açıldıktan sonra buzdolabı anında çalıştırmaya başlanmaz, buzdolabının gazı oturana kadar bekletilir. Gazı oturmadan açılır ise , buzdolabında bozukluklar olabilir. Belli vakit atlattıktan sonra gazı yerine gelince buzdolabı fişe takılarak çalıştırılır. Ev taşımada, taşımadan evvel buzdolabı içersinde bulunan kesintisiz malzemeler ev sahibi doğrulusunda kaldırılmalıdır.

Klima

Klima söküm takımında firmamız mesul değildir. Sadece olduğunuz bölümde size klima söküm takım personeli varsa tavsite edilir. Klimanın gazı olmasından ötürü firmamız bunu yapmaz.

MİKRO DALGA FIRIN

Mikro dalga fırınlarınızın paketlenmesi prof elamanlarımız doğrulusunda yapılır. Mikro dalga fırınlar sarıp sarmalanırken, içerisinde bulunan tepsiler zarar vermeye meğilli değilse çıkartılmaz. Mikro dalga fırınlarımız verilenniz teslimat adresinde paketlerinden sökülür. Ambalajından çıkarılan mikro dalga fırınımız müsait yere bırakılır.

FIRIN

Fırın taşınırken netlikte tür kapatılır. Tüp ve fırından hortum ve başlık sökülür. Hortumda kalan gaz tahliye edilir. Fırın sarıp sarmalanır ve hortum boru paketlenir. Fırının vereceğiniz teslimat adresinde hortumu ve başlığı tüpe ve fırına takılır. Fırının bağlantısı gerçekleştirdikten sonra çalışıyor mu diye denetimi yapılır.

SET ÜSTÜ OCAK

Set üstü Ocak taşınması sırasında mutlaka tüp kapatılır. Set ocağa ve tüpe bağımlı olan hortum ile başlığı sökülür ve hortumda kalan gaz tahliye edilir. İkinci adreste set üstü Ocak ile tüp bağındaki hortum ve başlık takılır. Set üstü Ocak tüp açılarak denetimi yapılır.

DİFRİZ

Difriz taşınırken en sona bırakılır. Difriz içersinde bulanan eşyalar çıkartılır. Ağırlık yapmayan eşyalar içerisinde bırakılabilir. Difriz sarıp sarmalanır aracın sonuna konulur. İkinci adreste ilk baş difriz inerek, içerisindeki eşyalar çözülmeden yine içine yerleştirilir. Şehirler arası taşımada difriz içerisindeki eşyayı İkinci adrese kadar koruyabilmesi halden eşya boşaltılarak vasıtada yine difrize hususp taşınabilir. Uzun süren yollarda bu yolla dayanabilmesi zor olmasından genellikle yapılmaz ancak  kent içi gibi taşımalarda olabilir.

SÜPÜRGE MAKİNESI

Süpürge makinalarınız saklama kutusu varsa ona konulur yoksa elemanlarımız doğrulusunda ambalajlanıp paketlenir. Süpürge makinanızın dilediğiniz yere taşıma  esnasında meydana gelebilecek problemlere karşı ambalajlanması iyi yapılır.

UYDU ÇANAK SÖKÜM TAKIMI

Uydu ve çanaklar sökümü yeri kolaysa yapılır. İkinci adreste bağlantısı yapılmaz. Çanak bağlantısı yere ya da duvara saplama ise yapılamaz. Çanak güvenilirği zorlayıcı yerlerden alınmaz.

Ufak ve Kırılacak Eşyaların Paketlemesi

Ev taşıma ve büro taşıma işlerinizde küçük ve kırılacak eşyalar sizin isteğiniz tarafında paketlenir.Ufak ve kırılacak olan eşyaların toplanması sizin dilediğiniz ambalajlama mahzemesi ile yapılır.Eşyalar sıfır özel klav kağıtlar, kullanılmamış iade gazeteler ve havalı patpat  ambalajlama mahzemesiyle sarıp sarmalanır.Siz hangi mahzemeyi tercih ederseniz, firmamız taşınma günü sizin küçük eşyalarınızı tercih ettiğiniz sarma mahzemesiyle sarar.Eşyalar sarılması koli, özel silindir, naylon poşetlere yapılır.Koli ve poşet üstüne nerden alındıkları ve noldukları yazılarak İkinci adreste eşyalarınız çok hızlıca çok derli toplu biçimde yerleşmesini sağlanır.

Biz siz kıymetli müşterilerimizin yoğun iş temposunda ve gerilimli taşınma ortamında daha çok sorun gerilim yaşamamanız bütün paketleme prosedürünü yaparız.Sizlerin evlerinde bürolarında bulunan bütün bardak, tabak, kitap, klasör, giysiler gibi evde büroda aklınıza gelen bütün küçük eşyalarınızı tertemiz biçimde sarıp kolimeme ve paketleme prosedürünü yapıyoruz.siz işinizle vakit harcayın biz sizin evinizi paketlemesini yapar taşırız.

EV TAŞIMA İŞEMİNDE KIYAFETLERİN PAKETLENİP TAŞINMASI:

Evden eve taşımalarda en mühim olan hususlardan biri kıyafetlerin taşınması prosedürüdir.evden eve nakliyat firmamız, eşyaların taşıması esnasında evde  bulunan ütülü bütün takım elbiseleri askılı özel portatif gardolaplarına yerleştirir.Evde bulunan bütün ütüsüz kıyafetleriniz özel kolilere ya da elbise poşetlerine yerleştirilir.Koli ve elbise poşetleri üstüne nerden alındığı nolduğu yazılır.İkinci adreste koli ve paketler derli toplu biçimde aynı yerlerine yerleştirilir.böylece elbiseleriniz ütüsü bozulmadan ve tertemiz biçimde sizin süresiniz kaybolmadan taşınmış olur.Sizin süresiniz mühim, siz işlerinizi yapın.Biz sizin kıyafetlerinizi tertemiz biçimde paketlemesini yapar ütüsünü bozmadan taşırız.

EV BÜRO TAŞIMADA KİTAPLARIN SAKLANIP TAŞINMASI:

Paketlemede eksper olan ekimiz,evinizde ya da büronunizde bulunan bütün kitapları boylarına göre koliler ve içinde derli toplu biçimde paketler.Ev ya da büronunizde bulunan kitaplıklarınızda bulunan kitaplarınız kayıt altına alınır.Kolilere hususnca kitaplar sırayı takip edecek biçimde alınır.İkinci  adresde kitaplarınız kurulumu oluşturular kitaplıklara sizin ya da bizim yönümüzden sizinle oluşturular uyuşmaya göre yerleştirilir.Firmamız taşınmada bireylerin  çok ehemmiyet verilen kitapları özenle toplar ve yerleştirir.böylece İkinci adreste günlerce takrar kitaplarınızın yerleşmesini ve sistemlemesini gerçekleştirmeyle uğraşmassınız.

BARDAK TAKIMLARININ SARILMASI ve PAKETLENMESİ:

Evinizde bulunan özel,poryıll ve kristal bardak takımları tiplerini sizin istediğiniz gibi paketlenir.Bardak takımlarınız kendi koli ve ambalajları varsa onların içlerine yerleştirilir.Şayet bardak takımalarının paketleri yok ise firmamız elemanları bütün bardak takımlarınızı derli toplu biçimde sararak özel hazırlanmış boy boy kolilere yerleştirir.Sarılması oluşturular bardak takımı kolilenir ve koliler üstüne nerden alındığı yazılır.İkinci adresde yerleri hazır olan bütün bardak takımları sizle uyuşma haline göre yerleştirilir.

Perdelerin ve perde kornişlerinin sökümü ve paketlenmesi:

Perdeleriniz norma ise bölgelerinden çıkartılarak paketlenir.İkinci adresde size perdelerin olduğu koli belirtir.Perdelerin olduğu kornişler bizim yönümüzde yapılmaz.Taşınmadan evvel perde kornişlerinin ustası doğrulusunda sökülmesi lazım.Perde tipleri ve perde korniş tipleri çok çok olmasından ötürü bu işlerle firmamız dikkatlenmez.Taşıma esnasında perde kornişleri eşya sahibi doğrulusunda sökülür.İkinci adrestede perde kornişleri takılması yapılmaz.Genellikl bürolarda bulunan abajurlarında sökümü ve montesi firmamız doğrulusunda yapılmaz.Büro taşımalarında, taşıma esnasında ya da daha önceden taşıtıcı birey yönünde demonte edilir.İkinci adreste yine büro ve ofisin  abajurları firma sorumlluları doğrulusunda yapılır.

ÇİÇEKLERİN TAŞINMASI:

Çicek taşımada şahsınıza ait teknikler ile taşıma isteniyorsa çiçekler için özel ambalajlama prosedürü yaptırılarak taşıtılabilir.Bu prosedür ücrete tabidir. Yapılan işin maliyeti sizden talep edilir.Ev taşımada çiçekler vasıtada yer yoksa taşınamaz.Nakliye sırasında çiçeklerde meydana gelen hasardan firma mesul olmaz.Firmamız meydana gelebilecek problemlere karşı mesuliyet almaz.Taşıma yapıldığı vakit değil uzman ev ya da büroyu incelerken çiçekler taşınacaksa uzmana bildirilmesi koşuldur.Araçlarımız kapalı çelik saç kasa olmasından ötürü fazla zaman vasıtada havasız kalan çiçekler solabilir.

FİNCAN TAKIMLARININ KORUNUP PAKETLENMESİ ve KOLİLERE YERLEŞTİRİLMESİ:

Hassas olan vincan takımları özel biçimde paketlenir.Vincan takımlarının paketleri varsa basitçe paketlerine yerleştirilir.Şayet vincan takımlarının paketleri vakitle kaybolmuşsa, firmamız elemanları bütün vincan takımlarını özel sarma mahzemeleriyle derli toplu biçimde sarar ve küçük özel koliler içine yerleştirir.böylece vincan takımları hasar görmeden tertemiz biçimde İkinci adrese taşınır.İkinci adreste sizinle firmamızın uyuşma haline göre paketlerin açılması yerleşmesi yapılır.

Search

+
NAKLİYAT TALEP FORMU