Eşya Taşımanın Püf Noktaları Nelerdir | Ankara Evden Eve Nakliyat

Eşya Taşımanın Püf Noktaları Nelerdir

29 Eyl 2017 Genel

Eşya taşımanın püf noktaları

Eşya Taşımanın Püf Noktaları Nelerdir

Eviniz sizin huzur, mutluluk, rahatlık bulduğunuz tek yer iken bunun değişikliği tabi ki şüphesiz en telaşlı ve en stresli günlerinizin habercisidir.

Eviniz sizin huzur, mutluluk, rahatlılık bulduğunuz tek yer iken bunun değişikliği şüphesiz ki en telaşlı ve en stresli günlerinizin habercisidir. Evinizi taşırken yapacağınız sağlam bir plan ve çizelge ile bu stresli ve telaşlı günlerinizi minimuma indirmek tabiki de mümkün.

Ev Taşımanın Püf Noktaları   

Evi taşımadan birkaç gün yada hafta önceden bulunduğunuz yeri ve evi gözden geçirmeniz bence son derece önemli.

ÇÜNKÜ:

Mesela Mevsim değişikliğinde, yaptığınız gardırop temizliğini, bu sefer bütün evinizde uygulamanız gerekir. Yani sırtınızdaki  yükünüzü hem maddi, hem de manevi olarak hafifletmeniz gerekli. Eski ve kullanılmayan eşyalarınızı atmalısınız mesela. Kullanılabilir, fakat yeni evinize götürmek istemediklerinizi ise uygun bir ücret karşılığında eski eşyalarla ilgilenen mağazalara satabilirsiniz örneğin

Eskiler de gittiğine göre sıra kalanları paketlemede. En güvenilir yol,bu işi kendinizin yapması bence, çünkü oda  oda yapacağınız paketlemede kırılacak eşyaları, elbiseleri bir güzel  ayrı ayrı kolilere doldurmanız daha güvenli, ve daha hijyenik olacaktır. Tabi kolinin hangi odaya ait olduğunu ve koli içerisindeki eşyaların hangi özelliğe sahip olduğunu mutlaka koli üzerine not etmelisiniz. Taşınma sırasında meydana gelebilecek kayıpları azaltmak ve takip etmek amaçlı bu kolilerinizi de bir liste haline getirmeniz gerekli.

Beyaz eşyalarınızın ve mobilyalarınızın yetkili servisleriyle mutlaka görüşün ki bu eşyaların sökülmesi ve tekrar monte edilmesi hakkında sağlam bir bilgi alın. Ayrıca buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu taşınmadan birkaç gün önceden mutlaka boşaltın ve defrost işlemini gerçekleştirin.

Yeni evinizle ilgili bir yerleşim planı yapın ki giden kolilerinizin odalara aktarımı kolay olsun.

Eşyalarınız hazırlandığına göre sıra elektrik,su,doğalgaz vb. gibi aboneliklerinizin iptali ve yeni evinize tekrar bağlanması için gerekli başvurular. Bunları mutlaka taşınmadan birkaç gün önce yapın.

Eşyalarınızın taşınabilmesi için ayrıntılı bir nakliye şirketleri araştırması yapın. Hem güvence hem de ücret olarak size en uygun nakliye şirketinizi seçtikten sonra onlara mutlaka yeni eviniz ile ilgili yaptığınız yerleşim planınızı verin ki taşınan koliler doğru yerlere rahatlıkla konulabilsin.

Eski eviniz ile ilgili yapmanız gerekenler bittiğine göre yeni evinizin temizliğine geçebilirsiniz. Bu temizliğiniz oldukça ayrıntılı ve yorucu olacaktır. Bunun için gerekirse temizlik şirketlerinden yardım almanız da mümkün.

Adres değişikliğinizi bildirmeniz zorunlu olan abonelik ve kayıtlarınız var ise adres değişikliği bildirinizi bu yerlere iletmeyi unutmayın.

Büyük gün geldi ve artık taşınıyorsunuz. Taşınma gününüzde tek irtibatınız nakliye şirketi olacaktır. Onlardan önce yeni evinizde olmaya gayret gösterin ki adres ve eşya yerleştirme konusunda eksiklik ve yanlışlıklar meydana gelmesin.

Taşınırken yapmış olduğunuz koli listenizi taşınma esnasında kontrol edin ki eksik bir durumda nakliye şirketiyle direkt temasa geçebilin.

Kolay gelsin. Ağaoğlu Express Nakliyat

Search

+
NAKLİYAT TALEP FORMU