Üstüne bir de düşünmeniz gereken diğer etmenler var tabii. Bu etmenlerin başında ev bulmak gelse de sizi en çok uğraştıracak olan iyi bir nakliyeci bulmak olacaktır. Bir çok firma size en iyi hizmeti vereceğini vaadedebilir. Fakat  hepsinin bu vaadi yerine getirebileceğini söylemek iyimserlik olur.

Evden eve nakliyat sektörü en çok mağduriyetin yaşandığı sektörlerden biridir. Bunun en büyük sebebi şüphesiz ki komisyonculardır. Komisyoncular evinizi kendileri taşıyacakmışçasına konuşup üstüne bir de piyasanın çok altında fiyat vererek sizinle anlaşırlar. Daha sonra işi bölgede bulunan kamyonculara belli bir ücret karşılığında satarlar. Siz evinizi komisyoncunun taşıyacağını sanarsınız. Çünkü onu evden eve nakliyat firması olarak bilirsiniz. Daha sonra taşınma gününde kapınıza hiç alakasın bir kamyon gelir ve sorunlar ardı sıra uzar gider. Yani işin özü nakliye firmanızı seçerken iyi bir firma olduğundan ve komisyoncu olmadığından emin olun.

Taşınma günü mağdur olmamak için firmadan mutlaka sözleşme isteyin. Bu sözleşme elinizde kanıt olacaktır. Böylece taşınma günü oluşabilecek sorunlarda bu sözleşmeyi kullanabilirsiniz. Peki iyi bir nakliyat firmasını nasıl ve nerelerden bulabilirsiniz? Öncelikle çevrenizde daha önce taşınmış olanlar var ise hangi firma ile taşındıklarını öğrenebilir ve tavsiye alabilirsiniz. Eğer böyle birileri yoksa ya da tavsiye ettikleri firma ile anlaşamadıysanız yapmanız gereken kolları sıvamak ve araştırmaya koyulmaktır. İnternet üzerinden iyi nakliyat firmaları bulabileceğiniz bir kaç platform bulunmakta. Bu platformların bazıları tüm firmaları üyeliğe kabul etse de bir kısmı ince eleyip sık dokumakta. Bizim önereceğimiz evden eve nakliyat firması ise  https://www.ankaraevden-evenakliyat.net firmasıdır. Bu firma sadece K3 belgesine sahip kurumsal evden eve nakliyat firmasıdır.

call-out